Reklama

Oscar dla filmu z Podkarpacia? "Boże Ciało" z nominacją [FOTO]

Opublikowano: wt, 24 wrz 2019 21:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy” to kategoria, w której film "Boże Ciało" został jednogłośnie wybrany przez Komisję Oscarową na polskiego kandydata do Oscara. Dlaczego po prostu musimy trzymać za niego kciuki? Bo większość zdjęć do filmu została zrealizowana na Podkarpaciu, głównie w Jaśliskach, w powiecie krośnieńskim.

Film "Boże Ciało" otrzymał w 2018 roku dofinansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, prowadzonego przez Podkarpacką Komisję Filmową. Koproducentem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego. Warunkiem wsparcia finansowego było powiązanie produkcji z województwem podkarpackim przez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie), a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu. Większość zdjęć do filmu „Boże Ciało”, tzn. 21 dni, została zrealizowana na Podkarpaciu, głównie w Jaśliskach.

Pokaz podkarpackiej produkcji odbędzie się w kinie Zorza w Rzeszowie 7 października o godzinie 19.  

Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami filmu – z reżyserem Janem Komasą, odtwórcami głównych ról tj. Bartoszem Bielenią oraz Aleksandrą Konieczną oraz producentką filmu Anetą Hickinbotham.

Na premierowy pokaz regionalny w Rzeszowie obowiązują bilety wstępu, które można zakupić w kinie Zorza (ograniczona pula).

Na profilu Facebook Podkarpackiej Komisji Filmowej, do dnia pokazu, prowadzone będą konkursy, w których szczęśliwcy zostaną nagrodzeni podwójnymi zaproszeniami na premierę z udziałem twórców.

Światowa premiera „Bożego Ciała” Jana Komasy, wyprodukowanego przez Aurum Film, odbyła się podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, skąd film wrócił z dwiema nagrodami Europa Cinemas Label (celem nagrody jest wsparcie promocji i międzynarodowej dystrybucji zwycięskich filmów) oraz Inclusive Award Edipo Re (przyznawana jest filmom, które niosą humanistyczne wartości).

Film „Boże Ciało” został jednogłośnie wybrany przez Komisję Oscarową na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.
Na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Boże Ciało” zdobyło cztery nagrody główne i sześć nagród pozaregulaminowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.