Reklama

OFICJALNIE! Ogromna część Podkarpacia w strefie czerwonej! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

OFICJALNIE! Ogromna część Podkarpacia w strefie czerwonej! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty wszystkie stolice województw - w tym Rzeszów, znajdą się w czerwonej strefie.

15.10, godz. 17.55:

Konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozpoczęła się po godzinie 17. Przekazano, że od soboty w czerwonej strefie znajdzie się aż 152 powiatów, czyli około 70 proc. ludności Polski. Potwierdziły się również doniesienia o tym, że w czerwonej strefie znajdzie się Rzeszów. Poza stolicą innowacji w czerwonej strefie znalazło się 10 miast wojewódzkich m.in. Warszawa i Kraków. W żółtej strefie wciąż znajduje się pozostałe terytorium kraju.

Poza stolicą województwa, w strefie czerwonej na Podkarpaciu znajdzie się powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski oraz Przemyśl.

Wprowadzono również nowe obostrzenia w strefie czerwonej i żółtej. Piszemy o nich TUTAJ.

15.10, godz. 14:

Resort zdrowia poinformował w czwartek o ponad ośmiu tysiącach przypadków zakażenia koronawirusa. W samym tylko Podkarpaciu 15 października przybyło 420 nowych przypadków, z czego 32 osoby są z Rzeszowa a 17 z powiatu rzeszowskiego. To największa liczba nowych zakażeń tego dnia spośród wszystkich miast województwa.

Nieoficjalnie wiadomo, że stolica województwa podkarpackiego wraz z innymi największymi miastami w innych województwach znajdzie się w czerwonej strefie. Oficjalną informacje w tym temacie poznamy dzisiaj. Trwa spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Zaraz po nim zostanie zorganizowana konferencja prasowa. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Jakie obostrzenia?

Lista ograniczeń w czerwonej strefie zaczyna się od kwestii organizacji targów i kongresów, a także wydarzeń kulturalnych , które są całkowicie zakazane, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych przestrzeniach. W  wydarzeniach sportowych nie mogą w nich brać udziału widzowie.

Usta i nos musimy zasłaniać dosłownie wszędzie. Niezbędne jest zakładanie maseczek ochronnych w przypadku wizyty w lokalu gastronomicznym i noszenie jej aż do momentu zajęcia miejsca przy stoliku. Jeżeli chodzi o baseny i aquaparki, to obłożenie obiektu może wynieść maksymalnie 75 proc. W siłowniach, klubach sportowych i centrach fitness przyjęty został limit jednej osoby na 10 mkw.

W kinach obowiązywać będzie limit 25 proc. obłożenia obiektu, dodatkowo widzowie muszą mieć założone maseczki i siedzieć w odstępach co najmniej 1,5 metra. Na zgromadzeniach publicznych w czerwonej strefie może wziąć udział maks. 150 osób, które zachowają 1,5-metrowy dystans i zasłonią usta oraz nos. Wszelkie uroczystości kościelne mogą się odbywać jedynie w przypadku obłożenia budynku wynoszącego 50 proc, a uczestnicy muszą nosić maseczki. W weselach i innych uroczystości rodzinnych, udział może wziąć maksymalnie 50 osób. 

W przypadku komunikacji miejskiej, może być zajęte 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, określonych w dokumentacji technicznej danego pojazdu. Pasażerowie muszą zasłaniać nos i usta.

Robienie zakupów wymaga od klientów zasłaniania ust i nosa, a także noszenia rękawiczek lub dezynfekcji dłoni. Podobnie jak w innych strefach, w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu w lokalu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci. W trakcie zabiegu klient musi zasłonić usta i nos.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE