Reklama

Odśnieżanie Tarnobrzega: pomagają strażacy i pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik - Tak wyglądały główne ulice Tarnobrzega w poniedziałek - 4 godziny po ustaniu opadów śniegu.

Odśnieżanie Tarnobrzega: pomagają strażacy i pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów - Zdjęcie główne

foto Czytelnik - Tak wyglądały główne ulice Tarnobrzega w poniedziałek - 4 godziny po ustaniu opadów śniegu.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Problem zaśnieżonych ulic i chodników jest poważnie traktowany przez tarnobrzeski samorząd. Rejon Dróg Miejskich robi wszystko, aby "posprzątać" miasto.

Kilka dni temu, po intensywnych opadach śniegu, informowaliśmy o tym jak wyglądają miejskie ulice i chodniki. Zauważyliśmy także że na Instagramie oznaczonym tarnobrzeg_official jest zdjęcie, gdzie urzędowy parking jest odśnieżany zanim poradzono sobie z "białym puchem" na głównych ulicach miastach. Całość okraszona jest podpisem: "Jak się podoba odśnieżanie miasta? Na zdjęciu odśnieżanie parkingu przy naszym Urzędzie, siedzibie prezydenta."

CZYTAJ TAKŻE:

Zadaliśmy więc pytania rzecznikowi Urzędu Miasta w Tarnobrzegu: Czy samorząd miejski jest zadowolony z tego jak wygląda odśnieżanie ulic i chodników? Czy są przewidziane kary - brak zapłaty - za fuszerkę? W poniedziałek, 8 lutego, 4 godziny po ustaniu opadów skrzyżowanie ulic Wisłostrada-Mickiewicza-Sikorskiego było w dramatycznym stanie? Jednocześnie na Instagramie oznaczonym jako tarnobrzeg_official jest zdjęcie ciągnika odśnieżającego parking przy UM - około godzinę po ustaniu opadów? Jak to się ma do podziału na kategorię ważności dróg i miejsc odśnieżania?

Taką otrzymaliśmy odpowiedź:

- Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu na bieżąco analizuje prognozy pogodowe z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na ich podstawie opracowywany jest harmonogram działań służb drogowych, które pracują przez cały czas. RDM robi wszystko, aby drogi w Tarnobrzegu były przejezdne i na bieżąco informuje o swoich działaniach prezydenta.

Warto dodać, że pracowników RDM-u wspierają strażacy OSP z osiedla Sobów, którzy quadem odśnieżają chodniki. Natomiast pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów, odgarniają śnieg z przystanków i przejść dla pieszych. Mało tego, spółka RDM wypożyczyła dodatkowy sprzęt odśnieżający od firm zewnętrznych.

Przy odśnieżaniu pracuje ponad 30 osób. Sprzęt, którym dysponuje RDM to trzy ciężkie posypywarki, cztery ciężkie ciągniki, pięć lekkich ciągników, równiarka oraz koparko ładowarki.

Jednocześnie informujemy, że Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Mediami tarnobrzeskiego Urzędu Miasta nie ma nic wspólnego z instagramowym kontem tarnobrzeg_official i nie publikuje tam żadnych treści.

- napisał Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy