Reklama

Odpust w Kalwarii Pacławskiej [FOTO FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok po roku Kalwaria Pacławska obchodzi duże jubileusze. Rok temu 350-lecie swojego istnienia, a w obecnym roku 340. Rocznicę obecności cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, która nazywana jest też Słuchającą.

Mimo że kalwaria powstała z myślą o kulcie Męki Pana Jezusa, obecnie jest to miejsce znane przede wszystkim z kultu maryjnego. Powodów pochodzenia nazwy jest kilka. Pierwszy jest taki, że artysta namalował Jej jedno, odkryte ucho. Drugi natomiast wynika ze świadectw modlących się, którzy przekonują, że Maryja naprawdę wysłuchuje próśb swoich czcicieli.

11-15 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej odbywał się Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku w uroczystościach uczestniczyło kilka tysięcy osób. Tegoroczne wydarzenie miało charakter rocznicowy, ponieważ odbywało się w 340. rocznicę przybycia obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz w 130. rocznicę urodzin czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Wielki Odpust Kalwaryjski rozpoczyna poświęcenie szat Matki Boskiej  oraz procesja do kaplicy Domku Matki Boskiej. Najbardziej widowiskowa i najważniejsza część obchodów ma miejsce we wtorkowy poranek, wtedy odbywają się Dróżki pogrzebu Matki Boskiej. W Dróżkach oraz mszy świętej bierze udział z reguły od kilkuset do kilku tysięcy wiernych.

ZOBACZ FILM:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE