Reklama

„Odłóż smartfon i żyj” napisy przed przejściami dla pieszych

Opublikowano:
Autor:

„Odłóż smartfon i żyj” napisy przed przejściami dla pieszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na mieleckiej ulicy przed przejściem dla pieszych pojawił się napis „odłóż smartfon i żyj”. Powstał z inicjatywy mieleckiego prezydenta, akcja ma być rozwijana dalej.

Pierwszy napis mielczanie zobaczyli na ul. Żeromskiego, w sąsiedztwie mieleckich szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Mieleckie władze zapowiedziały już, że to dopiero początek i mają one pojawić się przy wszystkich przejściach dla pieszych znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych.

 

Inspiracją do stworzenia napisów była prawdopodobnie akcja „odłóż smartfon i żyj” zapoczątkowana w Warszawie przez władze stolicy, Tramwajów Warszawskich i Zarządu Dróg Miejskich. Tam również napisy pojawiły się przed przejściami dla pieszych w okolicach szkół

 

Akcja ma na celu uświadomienie, zwłaszcza młodych ludzi o niebezpieczeństwie spowodowanym wpatrywaniem się w ekrany telefonów, a nie na drogę. Coraz więcej ludzi ulega wypadkom na ulicach przez wzgląd na czasami wręcz maniakalne korzystanie z urządzeń mobilnych na ulicach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE