Reklama

Odkryto nowe złoża gazu

Opublikowano:
Autor:

Odkryto nowe złoża gazu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PGNiG zakończyło prace wiertnicze w gminie Wiązownica w powiecie jarosławskim. Prowadzone badania pozwoliły ustalić, że otwór Zapałów-3K pozwoli na wydobycie około 5 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.

Odwiert rozpoznawczy  jest zlokalizowany w miejscowości Wólka Zapałowska, w gminie Wiązownica. W trakcie testów produkcyjnych, uzyskano z niego gaz w ilościach uzasadniających przemysłową eksploatację. Specjaliści z PGNiG szacują, że wydajność odwiertu wyniesie około 5 mln m3 wysokometanowego gazu ziemnego rocznie.  


–PGNiG odkryło nowe złoże gazu ziemnego na Podkarpaciu. To potwierdzenie, że ten region ma wciąż duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój krajowego wydobycia gazu. 


– powiedział Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG SA.


Wybór lokalizacji otworu Zapałów-3K poprzedzony został dokładną analizą archiwalnych informacji geologiczno-geofizycznych, Dane zebrane w trakcie wiercenia odwiertu posłużą teraz do oszacowania zasobności nowego złoża i zaplanowania kolejnych prac w tym rejonie, aby optymalnie wykorzystać jego potencjał.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE