Reklama

Odkorkować Słocinę. Będzie przetarg na łącznik

Opublikowano:
Autor:

Odkorkować Słocinę. Będzie przetarg na łącznik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie informuje, że jeszcze w tym miesiącu planuje rozpocząć przetarg na projekt drogi prowadzącej od skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej do ul. Wieniawskiego. Roboty budowlane ruszą najwcześniej w 2022 roku.

Mieszkańcy osiedla Paderewskiego nie są aktualnie w dobrej sytuacji. Przez skrzyżowanie ulicy Paderewskiego i ul. Witolda codziennie przejeżdża dość spora liczba samochodów. Korki w godzinach porannych i popołudniowych w tym regionie szczególnie odczuwają mieszkańcy Słociny. Trwające inwestycje mieszkaniowe raczej nie polepszają sytuacji komunikacyjnej w tym regionie. Lekiem na całe zło ma być budowa całkowicie nowej drogi.


- Budowa tego łącznika oznacza odciążenie ul. Paderewskiego. Jeżeli tam zdarzyłby się wypadek, to praktycznie cała Słocina jest odcięta. Przedłużenie ul. Krzyżanowskiego musi powstać.


- wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa

Łącznik dróg jest ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego. Pierwotnie droga miała biec przez ogródki działkowe, jednak mieszkańcy się sprzeciwili i przebieg drogi został zmieniony. Długość dwujezdniowej drogi wyniesie około 1,3 km. Powstanie także chodnik oraz ścieżki rowerowe. Jaki jest koszt takiej inwestycji?


- Cały inwestycja kosztować nas będzie ok. 15 mln zł. Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania tam zastosujemy. 


– tłumaczy Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora MZD w Rzeszowie i dodaje:


- Przetarg na projekt planujemy ogłosić jeszcze w tym miesiącu.


Najpewniejszym terminem rozpoczęcia robót budowlanych jest rok 2022. Gdy rozpoczną się prace, kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami w związku z przebudową skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. 


- Nie będą to duże utrudnienia.


- przyznaje Maciejko.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE