Reklama

ODCHODZI dyrektor szpitala "na Lwowskiej" w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

ODCHODZI dyrektor szpitala "na Lwowskiej" w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 stycznia po południu odbyło się w urzędzie marszałkowskim nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zdominowała je sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Zebrali się marszałek Włądysław Ortyl, zarząd województwa oraz członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego reprezentujący pracodawców, pracowników oraz związkowców. Stronę rządową reprezentowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W debacie uczestniczyła też wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Nie zabrakło też pielęgniarek i położnych z rzeszowskiego szpitala oraz ich koleżanek z innych placówek na Podkarpaciu, przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Krystyny Ptok oraz dyrektora KSW 2 Krzysztofa Bałata.  

- W czasie debaty marszałek Władysław Ortyl wielokrotnie apelował o konstruktywny dialog, przedstawił także stanowisko Zarządu Województwa Podkarpackiego zawierające  harmonogram dalszych działań na rzecz zawarcia porozumienia w szpitalu. Po kilkugodzinnej dyskusji członkowie WRDS uchwalili wspólne stanowisko

- informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego wystosowała apel. Oto jej treść:

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje i zwraca się do Dyrektora Krzysztofa Bałaty i Związków Zawodowych o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych w terminie do 7 lutego 2020 r.

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje Dyrektorowi Krzysztofowi Bałacie i Związkom Zawodowym uzgodnienie wypłaty, począwszy od września 2018 r. spornych dodatkowych środków z tytułu OWU dla pielęgniarek i położnych, w terminie do 14 lutego 2020 r.

Po zakończeniu obrad dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkim nr 2 Krzysztof Bałata zrezygnował ze stanowiska. Marszałek Władysław Ortyl zdecydował o zwołaniu na poniedziałkowy poranek 3 lutego posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego poświęconego tej kwestii.

Przypomnijmy, że Krzysztof Bałata do połowy 2017 toku był dyrektorem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Stamtąd również odszedł (do Rzeszowa), podsumowując jednak, że opuszcza placówkę, która wyszła na prostą, której sytuacja finansowa jest dobra.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE