Reklama

Obwodnica na DK44 otwarta [FOTO MAPA]

Opublikowano: czw, 25 lip 2019 21:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Most nad linią kolejową, rondo na skrzyżowaniu z DK 44, a także droga o długości 2,2 km, przy której powstały chodniki, pobocza i ścieżka rowerowa - to nowe fragmenty obwodnicy, na którą mieszkańcy czekali od lat.

Ponad 2 kilometry nowej obwodnicy odciąży Skawinę w Małopolsce i okoliczne miejscowości. Właśnie zakończył się kolejny etap budowy tej inwestycji na odcinku od ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44.

- Na obwodnicę Skawiny mieszkańcy miasta czekali od wielu lat. Dzisiaj oddajemy ją do użytku

- podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Inwestycja jest szczególnie ważna dla mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tego połączenia, dojeżdżając do szkoły, czy pracy. Budowa obwodnicy była możliwa dzięki doskonałej współpracy pomiędzy GDDKiA i samorządami, za którą serdecznie dziękuję. Cieszę się, że wywiązaliśmy się z obietnicy otwarcia obwodnicy w wakacje i komunikacja w tej części Małopolski znacznie się poprawi

- mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dzięki nowej obwodnicy zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości, skróci się czas przejazdu oraz zwiększy komfort podróży. Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, a przedsiębiorcy zyskają większą dostępność do terenów inwestycyjnych.

Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku i była realizowana przez konsorcjum firmę „Most” z Sopotu i „Polbud Pomorze”. Koszt robót budowlanych to ponad 41 mln zł. Inwestycja była kontynuacją pierwszego etapu budowy, zakończonego w 2014 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.