Reklama

Obwodnica dla Nowej Dęby już bardzo blisko

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica dla Nowej Dęby już bardzo blisko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas, start: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ruszyła z całą proceduralną machiną wokół budowy obwodnicy Nowej Dęby.

- Kierujemy do realizacji kolejne zadania z programu budowy "100 obwodnic". Nowa Dęba zyska tak bardzo potrzebną mieszkańcom i kierowcom obwodnicę. Obecny rząd po raz kolejny udowadnia, że dotrzymujemy danego słowa.

- mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

To już trzeci podkarpacki przetarg ogłoszony na inwestycje ujęte w programie "100 obwodnic". Dotąd ruszyły postępowania na prace przygotowawcze inwestycji omijającej Kolbuszową w ciągu drogi krajowej numer 9 i drugiego etapu obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej numer 28. Obwodnica Nowej Dęby pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, a także skrócenie czasu przejazdu, ułatwi transport samochodów osobowych w kierunku Rzeszów-Radom i dalej do Warszawy. Realizacja obwodnicy w ciągu drogi krajowej numer 9 pozwoli na skierowanie ruchu tranzytowego poza zabudowę Nowej Dęby, co zapewni odciążenie miasta z ruchu pojazdów ciężarowych oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2024-2028 i kosztować 200 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE