Reklama

Oblał siostrę benzyną i spalił żywcem

Opublikowano:
Autor:

Oblał siostrę benzyną i spalił żywcem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marian Ozga poszukiwany jest listem gończym i czerwoną notą Interpolu. Wydano za nim też Europejski Nakaz Aresztowania. Jest podejrzewany o zabójstwo siostry.

We wsi Lipa w powiecie stalowowolskim Marian Ozga oblał siostrę benzyną i podpalił. Ciężko poparzona kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca uciekł z płonącego domu i ślad po nim zaginął. Już w czasie oględzin miejsca zdarzenia było jasne, że mężczyzna zaplanował to zabójstwo.

To zdarzenie miało miejsce 18 lat temu, ale do dnia dzisiejszego nie znaleziono mężczyzny. Podejrzany wyjechał nocą w sierpniu 2001 roku i ślad po nim zaginął.

- Zdaniem śledczych mężczyzna mógł zostać lekko ranny, mieć nadpalone ubranie, a uwagę osób postronnych mógł zwrócić zapach benzyny. Żaden ze świadków nie przypominał sobie jednak takiego pasażera. Wiadomo, że po zabójstwie Marian Ozga był w Warszawie, w jednym z banków wybrał pieniądze z renty - kilkaset złotych. Tutaj ślad się urywa. Poszukiwaniem Mariana Ozgi zajmują się policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Na rozwiązanie tej sprawy czeka rodzina

- poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Marian Ozga jest poszukiwany listem gończym, czerwoną notą Interpolu, co znaczy, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. Jeśli żyje dziś ma 79 lat. Od 18 lat nie był widziany w Lipie.

 

Dane poszukiwanego:

 

Imię ojca: Franciszek

Imię matki: Katarzyna

Nazwisko panieńskie matki: Skrzypek

Płeć: mężczyzna

Data urodzenia: 1940-08-14

Ostatnie miejsce zameldowania: Lipa, ulica Janowska 41

Podstawa poszukiwania przez jednostki policji

    RZ KWP Rzeszów Wydział Kryminalny, 35-036 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 30
    telefon: (0-17) 858-23-25
    email: kryminalny@podkarpacka.policja.gov.pl

    poszukuje na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE