Reklama

Nożownik z Rzeszowa z czterema zarzutami. Grozi mu 12 lat za kratkami

Opublikowano:
Autor:

Nożownik z Rzeszowa z czterema zarzutami. Grozi mu 12 lat za kratkami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura przedstawiła cztery zarzuty Mateuszowi U., który na osiedlu Nowe Miasta groził nożem czterem osobą. Mężczyznę obezwładnił kurier. Podejrzany przyznał się do winy, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawę 24-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Zdarzenie miało miejsce 7 października. Mateusz U. (mieszkaniec Rzeszowa) wtargnął do jednego z mieszkań w bloku na Nowym Mieście. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Pomiędzy właścicielem i 24-latkiem doszło do szarpaniny, skutkiem której były niegroźne rany na ciele właściciela mieszkania. 


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Obezwładniony przez kuriera

Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem, od której również zażądał pieniędzy. Następnie przy ulicy Podwisłocze zaatakował starszego mężczyznę oraz kuriera, któremu próbował ukraść przesyłkę. Pracownik firmy kurierskiej obezwładnił napastnika, a następnie przekazał interweniującym funkcjonariuszom.

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajmują się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Zebrany materiały dowodowy przekażą do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.


- informował wówczas Adam Szeląg z komendy miejskiej w Rzeszowie. 


Cztery zarzuty i 12 lat więzienia

Wczoraj w Sądzie Rejonowy w Rzeszowie zdecydowano, że Mateusz U. zostanie zatrzymany na trzy miesiące. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty. 

- Wobec mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy. Cztery zarzuty dotyczą usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 


– wyjaśnia Magdalena Ziemba-Kołacz, zastępca Prokuratury Rejonowego w Rzeszowie.

24-latek przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE