Reklama

Nowy rozkład lotów na Jasionce. Lufthansa zawiesza współpracę!

Opublikowano:
Autor:

Nowy rozkład lotów na Jasionce. Lufthansa zawiesza współpracę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk. Zabraknie połączeń do Monachium.

Najwięcej połączeń z Rzeszowa oferuje Ryanair. Korzystając z jego samolotów możemy wybrać się w podróż do Londynu – na lotniska Stansted (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) i Luton (wtorek i sobota). 

Dwa razy w tygodniu możemy polecieć do East Midlands (piątek i niedziela), Bristolu (poniedziałek i piątek), Manchesteru (środa i niedziela) oraz Dublina (wtorek i sobota). Kolejnym przewoźnikiem będą Polskie Linie Lotnicze LOT, oferujące dwa lub trzy razy dziennie rejsu do Warszawy.


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać na Podkarpaciu?


Wizz Air w Rzeszowie

Od 6 listopada dwa razy w tygodniu pomiędzy Rzeszowem a holenderskim Eindhoven będą latać Airbusy Wizz Aira. W listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia we wtorki i soboty. Samolot na lotnisku w Rzeszowie będzie lądował o 11:05, a startował o 11:35.

- Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.


- tłumaczy Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


CZYTAJ TAKŻE: 

Mercedes wypadł z drogi i dachował. 16-latka zginęła [FOTO]


Lufthansa rezygnuje

W zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa zabrakło połączenia do Monachium. Wynika to z sytuacji pandemicznej i obowiązkowej kwarantanny wszystkich pasażerów, którzy zdecydowaliby się na podróż z Polski do Niemiec. 

- Loty do Monachium mają być wznowione 21 lutego 2021 roku. 


- przekonuje Szymon Taranda, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wszystko wskazuje również na to, że w najbliższym czasie pasażerowie, poza wspomnianymi wcześniej lotami do Monachium, nie mają co liczyć na nowe połączenia,

- Najbardziej zależy nam na tym, żeby utrzymać bieżących przewoźników. 


- dodaje rzecznik lotniska. 

Koronawirus czy uderzenie piorunem?

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) opublikowało raport, z którego wynika, że w kabinie samolotu zaraża się jedna na 27,3 miliona podróżnych. Od początku roku linie lotnicze przewiozły 1,2 mld osób. Koronawirusem zaraziły się w samolocie 44 z nich. 

- Prawdopodobieństwo, że podczas podróży samolotem zarazimy się wirusem jest więc podobne do tego, że uderzy w nas piorun.


- wyjaśnia Szyman Taranda. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE