Reklama

Nowy przypadek zakażenia w Sandomierzu [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Nowy przypadek zakażenia w Sandomierzu [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja w sandomierskim szpitalu jest już stabilna i możliwy jest powrót do normalności. Stwierdzono nowe zakażenie koronawirusem.

25.05:

Nowy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 stwierdzono w powiecie sandomierskim. Zakażona jest kobieta w sile wieku, a chorobę przechodzi bezobjawowo i znajduje się w kwarantannie domowej pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Według informacji płynących ze starostwa sandomierskiego nie jest to pracownik szpitala, ani pacjentka lecznicy.

6.05:

Oddział Neurologii w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu wznowił funkcjonowanie. Kilka przypadków zakażenia koronawirusem, które potwierdzono w ciągu ostatnich dwóch tygodni wśród personelu i pacjentów sprawiły, że oddział zamknięto. Teraz oddział pracuje w trybie ostrego dyżuru - czyli przyjmowane są tylko nagłe przypadki.

30.04:

Potwierdzono czwarty przypadek zakażenia koronawirusem na oddziale neurologicznym w szpitalu w Sandomierzu - jest to pracownik lecznicy. Starosta powiatu sandomierskiego Marcin Piwnik poinformował, że wszyscy pacjenci muszą opuścić oddział neurologii. 10 pacjentów zostanie wypisanych do domu - obejmie je obowiązkowa kwarantanna domowa, a 8 pacjentów zostanie przewiezionych do Szpitala Zakaźnego w Starachowicach. Wszyscy przeszli wcześniej testy na obecność koronawirusa. Pacjenci objęci kwarantanną za kilka dni przejdą kolejne badania na obecność patogenu. Pracownicy placówki, którzy mieli kontakt z zakażonym nie opuszczali szpitala i też od nich zostały pobrane wymazy.

27.04, godz. 20:16:

Przebadano łącznie 60 osób: wszystkich pacjentów i cały personel. Oczekiwanie na wyniki testów trwało w sumie pięć dni. Starosta sandomierski Marcin Piwnik nazwał to skandalem. Dlatego też kolejne próbki trafiały już Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Są już wyniki. U pozostałych pracowników i pacjentów nie ma zakażenia koronawirusem.

26.04, godz. 21:18:

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska poinformowała o nowym przypadku zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2 w powiecie sandomierskim. Starosta sandomierski potwierdził, że tą osobą jest pracownik oddziału neurologii sandomierskiego szpitala.

26.04, godz. 9:09:

U pacjenta z Oddziału Neurologii Szpitala w Sandomierzu wykryto zakażenie koronawirusem. Takie informacje przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach. Chory przebywa już w Szpitalu w Starachowicach i zakażenie przechodzi bezobjawowo. Sandomierska lecznica czeka jeszcze na wyniki 20 testów.

22.04:

Testy potwierdziły, że jeden z lekarzy pracujących na neurologii w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu jest zakażony koronawirusem. Łącznie od 60 osób: lekarzy, pielęgniarek, pacjentów oddziału pobrano próbki do badań. Nikt nie może opuścić teraz szpitala, dopóki nie będą znane wyniki testów.

21.04:

Oddział Neurologii Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu został zamknięty.

Test serologiczny został przeprowadzony u jednego z pracowników szpitala, ponieważ miał podwyższoną temperaturę. Nie są to jednoznaczne objawy świadczące o koronawirusie, tak nie jest też to jasne po wynikach tego badania. Dlatego służby sanitarne pobrały próbki do badania na obecność koronawirusa. Wymazy pobrano także od pięciu innych osób, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem podejrzanym o zakażenie. Dopóki nie będą znane wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, personel i kilkunastu pacjentów neurologii przebywa w odosobnieniu na oddziale.

17.04:

5 kolejnych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie świętokrzyskim, w tym jeden w powiecie sandomierskim. To kobieta w sile wieku, która jest hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie. To trzecia zakażona patogenem z Sandomierza i okolic.

13.04, godz. 20:46

Służby sanitarne potwierdziły kolejny przypadek koronawirusa w powiecie sandomierskim. To młoda kobieta, która nie tak dawno wróciła z zagranicy. Obecnie przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

31.03, godz. 11:57

Zakażony to pracownik Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, który prawdopodobnie miał kontakt z 78-letnią kobietą, u której jako pierwszej stwierdzono COVID-19 w powiecie tarnobrzeskim. To 4 pracownik szpitala z koronawirusem, według uzyskanych informacji przechodzi zakażenie bezobjawowo, przebywa w domu.

KORONAWIRUS W POWIECIE TARNOBRZESKIM - CZYTAJ WIĘCEJ

31.03, godz. 9:29

Dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało potwierdzonych w województwie świętokrzyskim. Jednym z nich jest osoba z powiatu sandomierskiego - to młody mężczyzna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE