Reklama

Nowy posterunek w Baligrodzie [FOTO]

Opublikowano: czw, 6 cze 2019 10:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Symboliczne klucze do nowej siedziby odebrał wczoraj kierownik posterunku asp. sztab. Marek Długosz. Tym samym kolejny posterunek Policji powrócił na mapę Podkarpacia.

To już jedenasty posterunek Policji, który został reaktywowany na obszarze województwa podkarpackiego. O jego przywrócenie zabiegało kierownictwo leskiej Policji, przy wsparciu lokalnych władz i samych mieszkańców. Posterunek w Baligrodzie obejmuje obszar dwóch bieszczadzkich gmin: Baligród i Cisna. Rejon jest atrakcyjny turystycznie, co sprawia, że w sezonie liczba osób przebywających w tych okolicach jest bardzo duża. To generuje dodatkowe zagrożenia, co wymaga obecności Policji.

Aby policjanci mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce, konieczna był gruntowna przebudowa obiektu mieszczącego się przy Placu Wolności 21. Budynek został zaadaptowany na potrzeby funkcjonariuszy. Powstały nowe pomieszczenia, które umożliwiają komfortową obsługę mieszkańców, ale i poprawiają warunki pracy samych policjantów.

Ściany budynku zostały docieplone, wyremontowano dach, wymieniono instalacje i wewnętrzne posadzki. Przebudowano układ komunikacyjny, wydzielono m.in. pomieszczenie dyżurki, pomieszczenie dla interesantów, i sanitariaty. Powstało również pomieszczanie garażowe dla quadów. Inwestycja, której wartość sięga blisko 900 tys. złotych została sfinansowana ze środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.