Reklama

Nowy most na krajówce nr 19 [MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Nowy most na krajówce nr 19 [MAPA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował Rynek Infrastruktury, rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 19 w Domaradzu w powiecie brzozowskim.

Chodzi o obiekt znajdujący się w ciągu drogi krajowej nr 19, która docelowo ma być drogą krajową nr 9 łączącą Radom z granicą państwa w Barwinku. Jak dowiadujemy się z Rynku Infrastruktury, przeprawa będzie przebiegać przez potok Kobyle w miejscowości Domaradz w km 232+751 trasy krajowej.

Będzie budowany objazd tymczasowy, następnie rozpocznie się rozbiórka istniejącego mostu, a następnie budowa mostu stałego z dojazdami. Ostatnim etapem prac będzie rozbiórka objazdu tymczasowego i zabezpieczenie oraz przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej.

Według założeń przetargu, w 2019 roku, w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, wybudowany ma być objazd tymczasowy. A do końca maja 2020 roku ma zostać wybudowany most stały przez potok Kobyłka. Do końca lipca 2020 roku mają zostać przeprowadzone roboty rozbiórkowe obiektu tymczasowego oraz roboty wykończeniowe i przyobiektowe wraz z rekultywacją terenu.

Oferty można składać do 9 lipca. Jak zaznaczył Rynek Infrastruktury, inwestycja pozwoli na poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Ponadto wpłynie pozytywnie na skomunikowanie w regionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE