Reklama

Nowy kontrakt dla Huty Stalowa Wola

Opublikowano:
Autor:

Nowy kontrakt dla Huty Stalowa Wola - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek Huta Stalowa Wola podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia umowę na dostawę dwóch Kompanijnych Modułów Ogniowych 120 mm samobieżnych moździerzy Rak. Wartość kontraktu wynosi ponad 275 milionów złotych.

Jest to już druga umowa na dostawy 120 mm samobieżnych moździerzy kołowych RAK oraz artyleryjskich wozów dowodzenia wchodzących w skład Kompanijnego Modułu Ogniowego RAK, pierwszą zawarto w 2016 roku. Zakładała dostawy elementów ośmiu modułów w latach 2017-2019 i w zdecydowanej większości została już zrealizowana - dostarczono wyposażenie dla siedmiu KMO. Inspektorat Uzbrojenia poinformował oficjalnie, że ostatni ósmy KMO trafi do 12 Brygady Zmechanizowanej jeszcze w październiku. Nowy kontrakt pozwoli kontynuować dostawy RAK-ów po 2019 roku.

Moduł ogniowy RAK w docelowej konfiguracji będzie składać się z ośmiu 120 mm samobieżnych moździerzy kołowych RAK, czterech artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD) na podwoziu KTO ROSOMAK, dwóch artyleryjskich wozów rozpoznania (AWR) oraz pojazdów zabezpieczenia logistycznego: trzech artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA) i jednego Artyleryjskiego Wozu Remontu Uzbrojenia (AWRU).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE