Reklama

Nowy komisariat na Przybyszówce w Rzeszowie. Znamy szczegóły

Opublikowano:
Autor:

Nowy komisariat na Przybyszówce w Rzeszowie. Znamy szczegóły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy budynek II Komisariatu Policji w Rzeszowie ma być dużo większy od obecnej siedziby  znajdującej się przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.  Budowa obiektu obsługującego aż dziewięć osiedli (m.in. gen. Andersa, 1000-lecia, Króla Augusta) rozpocznie się po uzyskaniu zgody Komendy Głównej Policji.

W nowym obiekcie będą ulokowani funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji na Baranówce, Komisariatu Policji Śródmieście i Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie przeniesiony też Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie.

- Przewidywana ilość etatów to 198, w tym 182 to etaty policyjne i 16 cywilnych.

– dodaje podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Jak na razie nie jest znana szacowana kwota, jaka zostanie przeznaczona na inwestycje.

- Koszt budowy będzie znany dopiero po przeprowadzeniu przetargu na wykonawstwo robót

– dodaje podinsp. Tabasz-Rygiel.

Wiemy jednak, że poza budową czterokondygnacyjnego budynku o  powierzchni użytkowej 2 989,00 m2, powstanie także 16 garaży dla samochodów osobowych, trzy garaże dla samochodów typu bus,  pomieszczenie do mycia samochodów oraz depozyt.

W ramach inwestycji wykonawca stworzy 60 miejsc postojowych (w tym dla osób niepełnosprawnych) sieć dróg wewnętrznych, placów manewrowych oraz chodników. Zaznaczmy, że teren II Komisariatu Policji w Rzeszowie będzie oświetlony i ogrodzony.

- Wejście do budynku zapewni dostęp dla osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie dostosowany do wymogów, jakie stawia się budynkom policyjnych, w tym wyznaczenia stref ograniczonego dostępu

– informuje, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Warto przypomnieć, że o budowie nowego komisariatu na os. Przybyszówka mówi się już od 2018 roku, kiedy władze miasta zdecydowały na przekazanie działki w ręce policji. Od tamtego czasu udało się stworzyć projekt inwestycji i uzyskać odpowiednie pozwolenia na budowę. 

[email protected]
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE