Reklama

Nowoczesne auta dla służby zdrowia

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesne auta dla służby zdrowia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Marszałkowski w Rzeszowie finalizuje kolejne projekty, dzięki którym szpitale i służby sanitarne będą dysponować nowoczesnymi pojazdami.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie dostała siedem samochodów do przewozu próbek. To kolejny zakup w ramach 50 milionów złotych z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przeznaczonych przez samorząd województwa na walkę z pandemią koronawirusa. Auta trafią do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Kupione samochody to Fiat Fiorino Cargo. Trafią do siedmiu podkarpackich miast: Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka i Jasła czyli tam, gdzie są oddziały zakaźne oraz Szpital Jednoimienny Zakaźny. Samochody będą wykorzystywane do przewożenia próbek do badań od osób, u których jest podejrzenie zarażeniem koronawirusem oraz od chorych.

- Te auta są bardzo potrzebne w powiatowych stacjach sanepidu. Teraz transport odbywa się starymi samochodami, które nie zawsze są sprawne, czasami się psują. A w przypadku takiej pracy, jaką prowadzi sanepid ważny jest czas. Wozimy próbki przez całą dobę, czasami po kilka razy, potrzebujemy sprawnych aut, żeby przyspieszyć proces wykonywania testów - tłumaczy Adam Sidor, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Kolejne zakupy są już w realizacji. Podpisane są już umowy na zakup pięciu ambulansów transportowych wraz z noszami i fotelem kardiologicznym. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu. Województwa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie podpisała już także umowę na zakup dziesięciu karetek wraz z wyposażeniem: nosze, defibrylatory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, krzesełka płozowe, respiratory, ssaki, pulsoksymetry. Po dwie takie karetki trafią do stacji pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE