Reklama

Nowe osiedla w płatnej strefie parkowania. Trwa montaż parkometrów

Opublikowano:
Autor:

Nowe osiedla w płatnej strefie parkowania. Trwa montaż parkometrów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie rzeszowskich osiedli 1000-lecia i Grota-Roweckiego są montowane nowe parkometry. Zaczną funkcjonować od października.

Powód rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania (SPP) w Rzeszowie jest dość prosty. Kierowcy, chcąc uniknąć opłat na terenach objętych opłatami, wjeżdżają na sąsiednie osiedla, gdzie parkowanie jest darmowe i zabierają w ten sposób wolne miejsca parkingowe, na których samochody powinni zostawiać mieszkańcy. 

Zgodnie z decyzją Rady Miasta Rzeszowa (decyzja zapadła w lutym br.) od 1 października w strefie znajdzie się osiedle Grota-Roweckiego i 1000-lecia. Aktualnie na ich terenie trwa montaż nowych urządzeń.

- Montaż nowych parkometrów zakończy się do końca września. 


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 

Łącznie zamontowanych zostanie 87 parkometrów. W ramach zadania zaplanowano również malowanie linii i znaków poziomych oraz instalowanie znaków pionowych. Osiedla będą od października zakwalifikowane jako dwie nowe podstrefy. Strefą zieloną będzie obszar od ul. Maczka, Siemieńskiego, Lubelską do ul. Gołębiej. Podstrefa czerwona obejmie obszar od ul. Dąbrowskiego i Wincentego Pola do ul. Bulwarowej. 

- Łącznie w nowych strefach przybędzie około 1100 nowych miejsc parkingowych. 


- zaznacza Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Od 1 październiku SPP obejmie łącznie ponad 3300 miejsc parkingowych. Ceny w strefie zielonej, czyli na os. 1000-lecia, przedstawiać się będą następująco: pierwsza godzina – 2,50 zł, druga – 3 zł, trzecia – 3,50 zł, a czwarta i kolejna – 2,50 zł. Na os. Grota-Roweckiego, czyli w strefie czerwonej każda godzina postoju to koszt 2 zł.

 

 

CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE