Reklama

Nowa Dęba dla wojska. Nowy dywizjon zagości w regionie

Opublikowano:
Autor:

Nowa Dęba dla wojska. Nowy dywizjon zagości w regionie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już jest pewne. W Nowej Dębie stacjonować ma 18. Pułk Artylerii wchodzący w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.

Decyzję o sformowaniu dywizjonu podjął już dwa lata temu Minister Obrony Narodowej. Zgodnie z opracowaną na początku listopada 2018 roku przez Sztab Generalny Wojska Polskiego koncepcją i harmonogramem formowania 18. Dywizji Zmechanizowanej, dowództwo i sztab mają osiągnąć gotowość bojową w pierwszej połowie 2021 roku. Z kolei nowa brygada ma zostać certyfikowana w pierwszej połowie 2022 roku co jednocześnie potwierdzi jej gotowość do podejmowania działań.

To nie jest koniec rozwoju jednostki. Batalion rozpoznawczy, pułki artylerii, pułk przeciwlotniczy i logistyczny będą tworzone w drugim etapie formowania. Proces ten będzie realizowany od 2021 do 2026 roku. Decyzja o lokacji w Nowej Dębie tak dużej jednostki, stawia gminę przed nowymi wyzwaniami. Dlatego wkrótce ma dojść do spotkania burmistrza Wiesława Ordona z dowódcą dywizji generałem Jarosławem Gromadzińskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE