Reklama

Nocny burmistrz - to nowe stanowisko w Polsce

Opublikowano: pt, 28 cze 2019 22:24
Autor:

Nocny burmistrz - to nowe stanowisko w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skoro nocny burmistrz sprawdził się w Amsterdamie, Berlinie, Londynie, czy w Paryżu, to dlaczego inaczej miałoby być w polskim mieście? W Krakowie?

Pomysłodawcy uchwały radni klubu Koalicji Obywatelskiej wskazywali, że nocnego burmistrza ma wiele miast na świecie, zwłaszcza tych, które, tak jak Kraków, odwiedza dużo turystów, i w których może dochodzić do konfliktów między potrzebami przyjezdnych i mieszkańców - poinformował PolsatNews.

Nowy urzędnik, o którego powołaniu zdecydowali radni: 25 głosowało za, 11 - przeciw, jak zaznaczył PolsatNews, ma być pracownikiem magistratu mającym duże uprawnienia powierzone mu przez prezydenta. Stałby on na czele komisji złożonej z przedstawicieli różnych grup społecznych zainteresowanych tym, żeby życie nocne Krakowa nie było uciążliwe.

W sprawie powołania nocnego burmistrza decyzje jeszcze nie zapadły. Prezydent musi rozważyć wiele opcji, w tym tę, jaką rolę ma pełnić nocny burmistrz.

Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.