Reklama

NIKT O TYM NIE MÓWI. Jedzenie dla dzieci zanieczyszczone metalami ciężkimi! [RAPORT DO POBRANIA]

Opublikowano:
Autor:

NIKT O TYM NIE MÓWI. Jedzenie dla dzieci zanieczyszczone metalami ciężkimi! [RAPORT DO POBRANIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Karmisz swoje dziecko produktami takich marek jak Gerber, Enfamil, Plum Organics, HappyBABY czy Similac? Mamy dla Ciebie bardzo ważną wiadomość.

Portal Odkrywamy Zakryte opublikował materiał dotyczący bulwersujących wyników badań. Testom poddane były najpopularniejsze marki produktów żywnościowych dla dzieci i niemowląt. Ale ponieważ raport jest w języku angielskim, to w Polsce niewiele osób o nim w ogóle słyszało.

- Grupa non-profit o nazwie Healthy Babies Bright Futures (HBBF), której celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na toksyczne chemikalia, niedawno przetestowała 168 produktów żywnościowych dla niemowląt i małych dzieci pod kątem zawartości metali ciężkich, takich jak ołów, arsen, kadm i rtęć. W raporcie opublikowanym w październiku 2019 roku znalazła się informacja, że ​​95 procent poddanych badaniom próbek zawierała metale ciężkie

- czytamy na portalu Odkrywamy Zakryte.

Jakie to metale ciężkie? Między innymi ołów, arsen, kadm i rtęć, które powodują uszkodzenia neurorozwojowe.

Toksyny te, jak podaje portal Odkrywamy zakryte, mogą wpływać na rozwój mózgu dziecka, obniżać IQ i zwiększać ryzyko raka, a także przez całe życie sprzyjać deficytom inteligencji.

Nawet jeśli dziecko spożywa niewiele pokarmów zawierających te metale, to ekspozycje na niskim poziomie sumują się i skumulowany wpływ tych ekspozycji na metale ciężkie sprawia, że jest to poważny problem, który wymaga natychmiastowego działania - czytamy.

Co ważne, nie ma limitów bezpieczeństwa dla popularnych pokarmów dla dzieci, o których wiadomo, że zawierają metale ciężkie, w tym mleczne mieszanki dla niemowląt, płatki zbożowe oraz przeciery owocowe i warzywne w słoikach. Nawet gdy istnieją granice bezpieczeństwa, nadal wykrywane są wysokie stężenia substancji chemicznych.

Testowanych było 61 marek, w tym Gerber, Enfamil, Plum Organics, HappyBABY czy Similac: mieszanki mleczne dla niemowląt, słoiczki z daniami mięsnymi, płatki zbożowe, herbatniki i chrupki ryżowe.

Według raportu produkty poddane testowi zawierały: 94 proc. ołowiu, 75 proc. kadmu, 73 proc. arsenu i 32 proc. rtęci.

Co ciekawe, najbardziej toksyczne chemikalia, o których mowa w raporcie, to żywność na bazie ryżu, która aż w 93 proc. zawiera metale ciężkie.

Według raportu najwięcej metali ciężkich zawierają:

  •     dania na bazie ryżu, w tym płatki ryżowe i przekąski na bazie ryżu
  •     sok winogronowy, jabłkowy i mieszanki soków owocowych typu sok 100%
  •     płatki owsiane i śniadaniowe
  •     ptysiowe przekąski i herbatniki
  •     batony zbożowe
  •     jogurty owocowe
  •     dania dla dzieci z batatów
  •     mleko w proszku
  •     butelkowana woda

PEŁEN RAPORT W JĘZYKU ANGIELSKIM MOŻESZ POBRAĆ PONIŻEJ:

(źródło: portal Odkrywany Zakryte)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE