Reklama

Niespotykana sytuacja! Niemal cała władza samorządowa z powiatu na kwarantannie! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Niespotykana sytuacja! Niemal cała władza samorządowa z powiatu na kwarantannie! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 osób, a w tym starosta staszowski, oraz wójtowie i burmistrzowie wszystkich gmin w powiecie, trafiło na kwarantannę. Teraz samorząd tuszuje i bagatelizuje całą sprawę.

3.09:

Jak informuje portal tyna.info.pl z oficjalnej strony starostwa zniknęły zamieszczone tam wcześniej zdjęcia z posiedzenia, w którym uczestniczyli: starosta staszowski, wójtowie i burmistrzowie wszystkich gmin powiatu, dyrektorzy wielu placówek oświatowych, a także szefowa staszowskiego sanepidu Bożena Głaz. Sam starosta Józef Żółciak zaprzecza, że wydawał taką dyspozycję i jest zdziwiony takim działaniem. Obecna na spotkaniu szefowa staszowskiego sanepidu podkreśla, że maseczki miał każdy przy wchodzeniu na sale, ale potem były zdejmowane, bo trudno prowadzić wtedy dyskusję. Jeśli chodzi o brak dystansu społecznego między uczestnikami to jej zdaniem takie pytanie należy skierować do organizatorów.

2.09:

Jedno posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Staszowie w województwie świętokrzyskim wywróciło "do góry nogami" lokalną politykę. Dyskutowano o koronawirusie i roku szkolnym w placówkach powiatu w tym trudnym czasie, a potem okazało się, że to COVID-19 może sparaliżować pracę samorządu. Dlaczego? Wszystko przez koronawirusa zdiagnozowanego u Marcina Adamczyka, wójta gminy Bogoria. Automatycznie na kwarantannę trafiło 20 osób, w tym starosta powiatu Józef Żółciak, burmistrzowie i wójtowie pozostałych gmin, ale także i dyrektorzy szkół, a nawet szefowa staszowskiego sanepidu. Jak informuje starosta Józef Żółciak, dziesięciu osobom wykonano już testy na obecność koronawirusa i wszystkie pokazały wynik ujemny. Teraz trwa wyczekiwanie na kolejne wyniki i od tego zależy dalsze postępowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE