Reklama

Niepełnosprawny nastolatek potrzebuje Twojego wsparcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodziny

Niepełnosprawny nastolatek potrzebuje Twojego wsparcia - Zdjęcie główne

foto Archiwum rodziny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18-letni Grzegorz Dzięglewicz ze Skołoszyna (powiat jasielski) i jego rodzina potrzebują Twojego wsparcia. W obecnym miejscu zamieszkania czeka na niego wiele utrudnień. Bliscy chcą to zmienić.

Grzegorz Dzięglewicz ze Skołoszyna (powiat jasielski) mieszka wraz ze swoją matką Barbarą oraz 11-letni bratem Filipem. To na barkach jego rodzicielki spoczywa opieka nad całą rodziną. Nastolatek urodził się z niedowładem czterokończynowym, zespołem wad wrodzonych w postaci małogłowia, rozszczepu wargi i podniebienia, wrodzonej wady serca oraz niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Chłopiec nie mówi, nie sygnalizuje własnych potrzeb, wykazuje zaburzenia w kontakcie wzrokowym oraz nadmierne pobudzenie psychoruchowe. Ma również bardzo duże problemy z poruszaniem się.

Mieszka on na pierwszym piętrze wynajmowanego lokum w domu wielorodzinnym. Mieszkanie nie jest jednak dostosowane do warunków osoby niepełnosprawnej

- Brak przystosowanej łazienki bardzo utrudnia utrzymywanie higieny, a Grzegorz wymaga codziennie kilkukrotnego mycia przy zmianie pampersa. Wieloletnia opieka nad niepełnosprawnym synem w dużym stopniu wpływa na zdrowie pani Barbary, która często odczuwa bóle kręgosłupa oraz dolegliwości związane z żylakami nóg.

- informują organizatorzy zbiórki dla niepełnosprawnego Grzegorza.

Rodzina Dzięglewiczów utrzymuje się z zasiłku Grzegorza i doraźnej pomocy z GOPS-u oraz fundacji Polsat i TVN, które finansują prywatną rehabilitację Grzegorza. Pani Barbara nie może podjąć żadnej pracy gdyż nie może na nikogo liczyć w opiece nad niepełnosprawnym synem.

Na nowe mieszkanie dla rodziny Grzegorza potrzeba aż 150 tys. zł. Obecnie na stronie internetowej zbiórki udało się zebrać zaledwie 4% z całej wymaganej kwoty. Wesprzyj 18-latka ze Skołoszyna nawet kilkoma złotymi, on naprawdę tego potrzebuje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy