Reklama

Nielegalna przepompownia gazu jak TYKAJĄCA BOMBA [FOTO]

Opublikowano: sob, 2 lis 2019 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W warunkach grożących wybuchem, gaz z małych butli do użytku domowego pompowany był w Mielcu do dużego zbiornika. Miał być sprzedawany jako paliwo do samochodów. Przestępczy proceder przerwała Służba Celno-Skarbowa.

W ten sposób interesy prowadzone były na jednej ze stacji paliw w Mielcu. Za pomieszczeniami stacji, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu znaleźli nielegalną przepompownię gazu.

- Proceder polegał na zakupie gazu LPG w butlach do 11 kg, który następnie trafił do nielegalnej przepompowni, gdzie zamontowane było specjalne urządzenie zwane ośmiorniczką. To rodzaj pompy, do której jednorazowo można podłączyć kilka butli z gazem. W ten sposób przepompowywano gaz do zbiornika, z którego trafiał do dalszej sprzedaży

- przekazała mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

 

Na stacji paliw funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumentację finansowo-księgową, kasę fiskalną, urządzenie służące do przepompowywania gazu, a także elektroniczne nośniki informacji. Przeszukania pomieszczeń prowadzone były także w dwóch innych lokalizacjach, w których funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację finansowo- księgową.

 

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwana została także Straż Pożarna.

- Podczas działań pobrane zostały próbki towaru znajdującego się w butlach oraz z dystrybutora znajdującego się na stacji paliw. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Trwa szacowanie strat, na które naraził Skarb Państwa działający nieuczciwie podmiot

- zaznaczyła Edyta Chabowska.

 

Jak właściciel na tym zarabiał?

Gaz LPG rozlewany do małych 11-kilogramowych butli, używany do celów gospodarczych  jest tańszy, z uwagi na różnice w stawce podatku akcyzowego. Sprzedając go jak paliwo do samochodów, właściciel stacji zarabiał na różnicy w cenie.

Co za to grozi?

Kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie ( art. 73a. § 1 KKS).

POSŁUCHAJ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.