Reklama

Nie żyje twórca potęgi Huty Stalowa Wola

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje twórca potęgi Huty Stalowa Wola - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 marca zmarł Zdzisław Malicki - bardzo ważna postać dla rozwoju Huty Stalowa Wola. Dyrektor tej instytucji od 1965 roku.

Zdzisław Malicki urodził się 28 kwietnia 1928 roku w Borszczowie na Podolu, w rodzinie szewca. Po wojnie został przesiedlony do Polski, wraz z rodziną zamieszkał w Zamościu. Ukończył Wydział Mechaniczny na Politechnice Warszawskiej z tytułem inżyniera. Po ukończeniu studiów otrzymał nakaz pracy do Huty Stalowa Wola. W HSW pracował na różnych stanowiskach, technolog wydziałowy, dyrektor Zakładu Mechanicznego oraz przez 17 lat jako dyrektor naczelny. Za jego dyrekcji HSW osiągnęła najwyższy poziom rozwoju. Był posłem na Sejm PRL.

W 1982 roku przeszedł na emeryturę. Jednak dalej pracował, będąc szefem polsko-ukraińskiej spółki "Ukrpol", a później doradcą ds. handlu w prywatnej firmie "East-West" w Mielcu. Z końcem 1996 r. ostatecznie odszedł na emeryturę. Był odznaczony  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Sztandaru Pracy II klasy, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Był też w grupie pierwszych osób wpisanych w 1979 r. do Księgi Zasłużonych dla Miasta Stalowej Woli.

Pogrzeb Zdzisława Malickiego odbędzie się 13 marca (piątek) o godzinie 13 na Cmentarzu Komunalnym w Stalowej Woli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE