Reklama

Reklama

Nie żyje proboszcz podkarpackiej parafii

Opublikowano: 25 października 2020 10:34
Autor: DJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zmarł ks. Stanisław Biernat - proboszcz parafii w Czarnej (powiat dębicki).

Reklama

W sobotę, 24 października zmarł ks. Stanisław Biernat - pochodzący z Rzeszowa duchowny, który pełnił posługę kapłańską jako proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej k. Tarnowa (powiat dębicki). 

- Wczoraj odszedł do domu Ojca,  Ks. Stanisław Biernat; były długoletni proboszcz naszej parafii. Urodził się w Rzezawie – 28.10.1934 r.;w 1957roku przyjął święcenia kapłańskie; przez 30 lat / 1974 – 2004/ pełnił posługę proboszcza, i Dziekana Dek. Dębica Zach. Ostatnie lata przebywał w Domu Księży w Tarnowie; te ostatnie kilka lat naznaczone były wielkim cierpieniem, które ze spokojem i z poddaniem się woli Boga przyjmował; nie skarżył się, nie narzekał. Niech Pan. Któremu wiernie służył da mu nagrodę Nieba.

- czytamy na oficjalnej stronie internetowej parafii.

Pogrzeb kapłana będzie mieć miejsce we wtorek. Duchowni parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej informują:

- Pogrzeb Ks.Stanisława; byłego proboszcza i dziekana; wtorek – g. 10.30 – wprowadzenie; różaniec, polecając Bogu zmarłego. O g. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Leszka Leszkiewicza ; pożegnanie przez przedstawicieli parafii i przejazd na nowy cmentarz. Zachowajmy wymogi i restrykcje; w kościele 65 osób; na zewnątrz w pewnych odległościach; tak samo i na cmentarzu.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Konkordat_nie

    Przynajmniej nie będzie dostawał emerytury z moich podatków