Reklama

Nie żyje proboszcz podkarpackiej parafii

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje proboszcz podkarpackiej parafii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł ks. Stanisław Biernat - proboszcz parafii w Czarnej (powiat dębicki).

W sobotę, 24 października zmarł ks. Stanisław Biernat - pochodzący z Rzeszowa duchowny, który pełnił posługę kapłańską jako proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej k. Tarnowa (powiat dębicki). 

- Wczoraj odszedł do domu Ojca,  Ks. Stanisław Biernat; były długoletni proboszcz naszej parafii. Urodził się w Rzezawie – 28.10.1934 r.;w 1957roku przyjął święcenia kapłańskie; przez 30 lat / 1974 – 2004/ pełnił posługę proboszcza, i Dziekana Dek. Dębica Zach. Ostatnie lata przebywał w Domu Księży w Tarnowie; te ostatnie kilka lat naznaczone były wielkim cierpieniem, które ze spokojem i z poddaniem się woli Boga przyjmował; nie skarżył się, nie narzekał. Niech Pan. Któremu wiernie służył da mu nagrodę Nieba.

- czytamy na oficjalnej stronie internetowej parafii.

Pogrzeb kapłana będzie mieć miejsce we wtorek. Duchowni parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej informują:

- Pogrzeb Ks.Stanisława; byłego proboszcza i dziekana; wtorek – g. 10.30 – wprowadzenie; różaniec, polecając Bogu zmarłego. O g. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Leszka Leszkiewicza ; pożegnanie przez przedstawicieli parafii i przejazd na nowy cmentarz. Zachowajmy wymogi i restrykcje; w kościele 65 osób; na zewnątrz w pewnych odległościach; tak samo i na cmentarzu.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE