Reklama

Nie żyje najstarszy brat zakonny prowincji saletynów w kraju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

Nie żyje najstarszy brat zakonny prowincji saletynów w kraju - Zdjęcie główne

foto Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najstarszy brat zakonny w polskiej prowincji saletynów zmarł w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w Dębowcu w powiecie jasielskim.

Brat Stanisław Semeniuk urodził się 10 sierpnia 1941 roku w Kopcach na Podlasiu. Ochrzczony został 17 sierpnia w rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Mostowie. Przed wstąpieniem do Zgromadzenia pracował zawodowo jako murarz-tynkarz i majster budowlany, a po złożeniu egzaminu mistrzowskiego i zdobyciu dalszych uprawnień budowlanych także jako nauczyciel zawodu.

Do postulatu wstąpił 15 czerwca 1975 r. Nowicjat rozpoczął 3 maja 1976 r. pod kierunkiem mistrza ks. Augustyna Hamielca MS i socjusza ks. Juliana Fiedenia MS. Pierwsze śluby zakonne złożył 3 maja 1977 r. w Dębowcu na ręce superiora domu ks. Stanisława Wygonika MS sr.

Po pierwszych ślubach, w latach 1977-1982 posługiwał w parafii w Sobieszewie jako zakrystian. Od 15 sierpnia 1982 r. do śmierci był członkiem wspólnoty w sanktuarium w Dębowcu. Przez szereg lat wypełniał obowiązki furtiana i zakrystiana, pracował także jako murarz, stolarz i konserwator.

Uroczystości pogrzebowe br. Stanisława odbędą się w sobotę 9 stycznia w Dębowcu. O godz. 11.30 w bazylice rozpocznie się różaniec w intencji zmarłego. O godz. 12 zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii ciało śp. br. Stanisława zostanie przywiezione na cmentarz w Dębowcu i złożone w grobowcu zakonnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy