Reklama

Reklama

Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem!

Opublikowano: 13 września 2020 13:59
Autor: GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na stronie internetowej parafii w Krasnem pojawiła się informacja o tym, że zmarł ksiądz dr Adam Dzióba, który pełnił obowiązki proboszcza. U duchownego kilkadziesiąt godzin wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem!

Reklama

Przyczyna śmierci księdza Adama Dzióby nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, że proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

  • Czytaj także:

>>WIELKIE OGNISKO COVID-19 NA PODKARPACIU

Według informacji na portalu nowiny24.pl proboszcz z Krasnego trafił do szpitala w Dębicy 8 września, a 10 września został przewieziony do szpitala w Łańcucie. W parafii jest jeszcze dwóch wikariuszy, którzy zostali objęci kwarantanną. Służby sanitarne były szkole w Krasnem, gdzie przebywał 2 września proboszcz i potwierdziły, że nie ma konieczności wdrażania dodatkowych środków ostrożności. Kościół został już zdezynfekowany.

Ks. Adam Dzióba pochodził z Lipnicy (gmina Dzikowiec). W 1985 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. W czerwcu 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.

  • Czytaj także:

>>ZAMYKANE SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Katolik Jan

    Czy miał kontakt z rzeszowskimi biskupami a co z Bernardynami w Rzeszowie gdzie mieli uroczystości. Czy nie trzeba kwarantannę poddać bernardynow w Rzeszowie?