Reklama

Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem!

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stronie internetowej parafii w Krasnem pojawiła się informacja o tym, że zmarł ksiądz dr Adam Dzióba, który pełnił obowiązki proboszcza. U duchownego kilkadziesiąt godzin wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem!

Przyczyna śmierci księdza Adama Dzióby nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, że proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Według informacji na portalu nowiny24.pl proboszcz z Krasnego trafił do szpitala w Dębicy 8 września, a 10 września został przewieziony do szpitala w Łańcucie. W parafii jest jeszcze dwóch wikariuszy, którzy zostali objęci kwarantanną. Służby sanitarne były szkole w Krasnem, gdzie przebywał 2 września proboszcz i potwierdziły, że nie ma konieczności wdrażania dodatkowych środków ostrożności. Kościół został już zdezynfekowany.

Ks. Adam Dzióba pochodził z Lipnicy (gmina Dzikowiec). W 1985 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. W czerwcu 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE