Reklama

Nie żyje ksiądz Czesław Jaworski! Tak wyglądało jego pożegnanie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wieku niespełna 68 lat, zmarł ks. prał. Czesław Jaworski, emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca oraz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Zobacz jak wyglądały uroczystości pogrzebowe.

Ksiądz Czesław Jaworski urodził się 22 czerwca 1953 roku w Chmielniku. Po ukończeniu studiów w przemyskim Wyższym Seminarium Duchownym, przyjął święcenia kapłańskie 4 czerwca 1978 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Łętowni i Krościenku Wyżnym. Pełnił funkcję proboszcza w Iskrzyni (1985-2000), w Tuczempach (2000-2006), Radymnie pw. św. Wawrzyńca (2006-2015) i Radymnie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (2015-2018). Był dziekanem dekanatu Radymno I. W 2012 roku został włączony do grona gremialnych kanoników Jarosławskiej Kapituły Kolegiackiej. Uroczystości pogrzebowe trwały dwa dni. 

CZYTAJ TAKŻE:

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się eksportą w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Modlitwie przewodniczył biskup Stanisław Jamrozek, natomiast homilię wygłosił ks. Krzysztof Szyndler.

- Księże Czesławie, byłeś kapłanem stanowczym i wymagającym najpierw od siebie. Często powtarzałeś: trzeba bardziej słuchać Boga, aniżeli ludzi. Miałeś swoje zasady i byłeś konsekwentny. Widzieli to księża i widzieli to parafianie. Nie zawsze się to podobało tym, którzy byli letni, ale zawsze miałeś jeden cel, żeby wychować ludzi na lepszych katolików.

- mówił kaznodzieja.

Z  kolei Msza Święta pogrzebowa oraz pochówek emerytowanego proboszcza obydwu parafii w Radymnie odbyły się w rodzinnym Chmielniku, w parafii pw. Matki Bożej Łaskawej, która obecnie znajduję się na terenie diecezji rzeszowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy