Reklama

Nie żyje ceniony pedagog z Podkarpacia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje ceniony pedagog z Podkarpacia! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czesław Korczak zmarł 30 stycznia. Był niezwykle cenionym pedagogiem na północy Podkarpacia.

Czesław Korczak był nauczycielem w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960 – 1968 oraz 1982 – 1996. W 1968 roku został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego. Swoją działalność skierował na poprawę bazy lokalowej i warunków nauczania. Doprowadził do rozbudowy obiektu liceum. Przez cały czas swej pracy czynnie pracował na rzecz środowiska lokalnego i zawodowego.

W latach 1965 - 1977 był radnym Miejskiej Rady Narodowej w Nisku, a w latach 1969-1973 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania. Aktywnie działał w Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Szkolnym Związku Sportowym. Za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń i nagród, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Czesław Korczak był przez kilkanaście lat starszym wizytatorem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Tarnobrzegu - nadzorował pracę liceów ogólnokształcących w województwie tarnobrzeskim.

Urząd Miasta i Gminy Nisko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy