Reklama

NIE ŻYJE były wiceprezydent Stalowej Woli

Opublikowano: pt, 28 lut 2020 19:59
Autor:

NIE ŻYJE były wiceprezydent Stalowej Woli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzący ze Stalowej Woli znany historyk doktor habilitowany Janusz Cisek zmarł w piątek, 28 lutego w Warszawie.

Janusz Cisek urodził się w 1955 roku w Stalowej Woli. W tym mieście ukończył Szkołę Podstawową numer 2, później Liceum Ogólnokształcące numer 44 imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Magister Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego (1980), doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego (1993), doktor habilitowany Uniwersytetu Wrocławskiego (2003).

Autor wielu świetnych publikacji historycznych dotyczących Józefa Piłsudskiego, wojny polsko-bolszewickiej, a także militariów i bitew wojska polskiego. W latach 1992-2000 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku, wicedyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2002-2003 wiceprezydent Miasta Stalowej Woli w czasie trwania kadencji Andrzeja Szlęzaka. Od 2004 Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Katedra Europeistyki, Kierownik Zakładu Historii i Kultury Europy Środkowej. W latach 2006-2011 Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Od 2008 Komendant Związku Strzeleckiego "Strzelec", Organizacji Społeczno-Wychowawczej. Startował do Senatu RP z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale bez powodzenia.

11 czerwca 2012 został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 24 kwietnia 2013 został odwołany ze stanowiska, po złożeniu rezygnacji, którą motywował względami zdrowotnymi. 28 lutego przegrał walkę z chorobą. Miał 65 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.