Reklama

Nie żyje były podkarpacki poseł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodziny

Nie żyje były podkarpacki poseł - Zdjęcie główne

foto Archiwum rodziny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł Tadeusz Górczyk - poseł na Sejm I kadencji, samorządowiec i działacz opozycyjny z czasów PRL-u. Miał 59 lat.

W poniedziałek, 21 grudnia odszedł Tadeusz Górczyk, w wieku 59 lat. Górczyk pochodził z Jasła, w którym urodził się 16 października 1961 roku. W latach 80 prowadził działalność opozycyjną względem ustroju komunistycznego. Wziął udział w strajku w Hucie im. Lenina, za co został internowany 15 grudnia 1981 r. i osadzony w Wiśniczu Nowym, a następnie w Załężu. Rok później brał udział w proteście głodowym wraz z innymi internowanymi w ramach protestu przeciwko pobiciu kilku z nich. Oskarżono go o "kolportaż antypaństwowych tekstów w ośrodku odosobnienia". Z internowania zwolniono go 11 marca 1982 r. 

W latach 90 był założycielem dwóch komercyjnych spółek radiowych, a także posłem na Sejm I kadencji (1991-93) z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum. Od 1997 do 2007 r. pracował na stanowisku sekretarza Urzędu Miasta w Jaśle. W latach 2008-2009 pełnił funkcję dyrektora Zakładu Obsługi Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, był również dyrektorem ośrodka regionalnego TVP Rzeszów. W 2006 r. związał się z Prawem i Sprawiedliwością. W tym samym roku uzyskał mandat radnego do Rady Miasta Jasła.

W 2010 r. został etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle. W 2014 r. otrzymał krzyż Wolności i Solidarności. W latach 2010 i 2014 startował do wyborów burmistrza Jasła. Przez ostatnie lata swojego życia pracował w Urzędzie Gminy Tarnowiec jako sekretarz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy