Reklama

Nie zaszczepisz się - czekają na Ciebie sankcje! Rząd poważnie o tym myśli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Nie zaszczepisz się - czekają na Ciebie sankcje! Rząd poważnie o tym myśli - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych - mówi w wywiadzie dla "Wprost" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w rozmowie, że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych "podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany".

KOD QR

Pytany, czy wzorem Wielkiej Brytanii wprowadzone zostaną specjalne legitymacje zaszczepionych, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. "I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby niekorzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie" - dodał.

Na pytanie, czy jest "plan B", gdyby jednak nie udało się przekonać większości do szczepień, Niedzielski odparł, że w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. "I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji" - czytamy.

Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie "wyjdzie na to, że się boi", minister odparł, że "zawsze będzie krytyka". "Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody" - ocenił.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA

Żłobek i przedszkole tylko dla zaszczepionych dzieci? Właśnie Senat przyjął taką ustawę. Pozytywnie o tym projekcie wypowiada się resort zdrowia oraz Naczelna Rad Lekarska. To pierwszy krok do tego, aby do żłobków i przedszkoli chodziły dzieci, które mają potwierdzony obowiązkowy zestaw szczepień. Nie chodzi tutaj o szczepienia przeciw COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy