Reklama

Nie ma zgody prezydenta na budowę betoniarni

Opublikowano: czw, 21 lis 2019 11:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wytwórnia mas bitumicznych, która miała powstać w Przemyślu na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, decyzją Prezydenta Przemyśla nie powstanie.

Budowę wytwórni mas bitumicznych, miał zainicjować prywatny inwestor. Plan zakładał, że powstanie ona w przemysłowej części miasta na Bakończycach. Początkiem bieżącego roku, informacja dotarła do mieszkańców sąsiadującego osiedla Łukasińskiego. Jak się okazało, w 2018 roku jeszcze za czasów poprzednich włodarzy miasta została wydana decyzja środowiskowa, pozwalająca na rozpoczęcie tej inwestycji. 

Inwestor o podobną zgodę wystąpił kilka tygodni temu. Decyzją Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, plan projektu budowlanaego nie został zatwierdzony, nie wydano również pozwolenia budowlanego. 

Uzasadniono to nieprzygotowaną infrastrukturą drogową,

- Asfalciarnia stanowiłaby duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Nie chcemy przeżywać codziennie koszmarnego smrodu, związanego z produkcją asfaltu. Prosimy, wręcz błagamy miejskie władze, aby w tym miejscu taka inwestycja nie powstała

- w kwietniu, podczas sesji Rady Miejskiej mówiła Krystyna Makara, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 12 Łukasińskiego w Przemyślu.

Na terenie tego osiedla znajdują się bloki mieszkalne, kompleks budynków uczelnianych i akademików Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz ośrodek dla osób niepełnosprawnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.