Reklama

Nie kłam medyka! Nie ukrywaj przed ratownikami, że możesz być zakażony koronawirusem [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nie kłam medyka! Nie ukrywaj przed ratownikami, że możesz być zakażony koronawirusem [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości #NieKłamMedyka to ogólnopolska akcja, do której dołączyli również podkarpaccy ratownicy. O co w niej chodzi? Ratownicy proszą, abyś nie zatajał przed nimi informacji na temat tego, że właśnie wróciłeś z zagranicy, miałeś kontakt z osobą zakażoną lub sam możesz być zakażony. Ich zdrowie - to Twoje zdrowie.

- Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną. Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS.

- piszą na swoim oficjalnym Facebooku rzeszowscy ratownicy i trudno nie przyznać im racji. To w końcu od personelu medycznego zależy nie tylko nasze zdrowie i życie, ale także milionów innych mieszkańców Podkarpacia i całego kraju. Ratownicy spotkali się już kilkukrotnie z sytuacją, w której to cała załoga karetki pogotowia musiała zostać poddana kwarantannie, gdyż ktoś zataił szczególnie istotne informacje. 

Ratownicy zachęcają do przyłączania się do akcji, robienia sobie zdjęć z kartką z #NieKłamMedyka i propagowaniem jej dalej. To szczególnie istotne, zwłaszcza teraz, kiedy mamy do czynienia z pandemią bardzo zaraźliwego wirusa. Nie możemy dopuścić do sytuacji, do której doszło chociażby we Włoszech. Tam wielu ludzi cierpi bądź nawet umiera - nie tylko z powodu koronawirusa, ale innych schorzeń, wypadków czy chorób, gdyż nie ma dostatecznie dużej ilości pracowników personelu medycznego.

Zobacz filmik rzeszowskich ratowników:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE