Reklama

Nie głosowałeś na PiS - nie bierz "500+"! Burza po słowach marszałek Sejmu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: YouTube

Nie głosowałeś na PiS - nie bierz "500+"! Burza po słowach marszałek Sejmu - Zdjęcie główne

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. | foto YouTube

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Bezczelne" - tak słowa Elżbiety Witek określa część polityków. Poszło o rządowe świadczenia i stwierdzenie: - Ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - mówiła marszałek Sejmu.

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła w niedzielę Otyń na Dolnym Śląsku. Na wiec przyszli nie tylko zwolennicy Zjednoczonej Prawicy, ale także grupa przeciwników obecnej władzy. Ściągnięto policję, która stanęła przed protestującymi podczas przemowy Elżbiety Witek. A ta mówiła o polskiej polityce, Unii Europejskiej, obronie tradycyjnych wartości, byciu wiernym konstytucji. Reklamowała także "Polski Ład" i realizowane przez jej partię projekty społeczne jak np. program Rodzina 500 plus. Właśnie w tym kontekście nawiązała do przeciwników rządu, którzy przyszli na wiec. 

CZYTAJ TAKŻE:

- Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60, 65, a może ktoś nie bierze 500 plus albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze. A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła.

- powiedziała Elżbieta Witek.

OPOZYCJA GRZMI

Właśnie ta wypowiedź spowodowała lawinę komentarzy. Profesor Wojciech Sadurski, prawnik i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, wypowiedź ocenił bardzo surowo.

- W tej bezczelnej wypowiedzi, skierowanej do ludzi zarabiających mniej i pozbawionych jej przywilejów, pani Witek przyznaje otwarcie, że rząd jest tylko dla tych, którzy go popierają, a za pieniądze "od rządu" należy się wdzięczność. Tak, ta skorumpowana władza naprawdę tak myśli.

Z kolei Adrian Zandberg, lider lewicowej partii Razem, dodaje, że pogląd, jaki wyraziła Elżbieta Witek, jest popularny w Sejmie, ale od razu dodał, że "państwo jest wspólne i nie można się kierować myśleniem plemiennym".

Wielu komentujących podkreśla, że rząd nie dysponuje własnymi pieniędzmi, tylko środkami zebranymi z podatków i innych opłat. Tak właśnie sprawę skomentowała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Kiedy wreszcie Pani Witek i rząd się nauczy, że wszystkie pieniądze są nasze, a rząd ma zero.

CZYTAJ TAKŻE:

W podobnym tonie wypowiada się posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, a Paweł Kowal z PO wystąpienie marszałek podsumował tak:

- To może rząd powinien zbierać podatki też tylko od tych, co go popierają i wtedy dzielić pomiędzy swoich Na poważnie i z należnym szacunkiem czy wy wiecie, co mówicie A jeśli wiecie, to cóż chcecie z naszym wspólnym krajem zrobić.

CO NA TO PiS?

Politycy partii rządzącej nie odcinają się od słów Elżbiety Witek. Wprost przyznają, że programy socjalne są tak skonstruowane, że każdy może z nich korzytać, bez względu na poglądy polityczne.

- Skoro ktoś uważa, że ten program jest szkodliwy, to dlaczego z niego korzysta?!

- mówi na łamach Gazety Wyborczej wicemarszałek Ryszard Terlecki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy