Reklama

Nie będzie podwyżki śmieci w Przemyślu. Radni "utarli nos" prezydentowi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Pixabay

Nie będzie podwyżki śmieci w Przemyślu. Radni "utarli nos" prezydentowi - Zdjęcie główne

foto fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z 23 na 32 złote od osoby miała zdrożeć w Przemyślu opłata za wywóz śmieci. Na to nie zgodzili się miejscy radni.

Obecnie mieszkańcy Przemyśla za wywóz śmieci płacą od osoby.Nieco ponad tydzień temu prezydent Przemyśla przedstawił Radzie Miejskiej propozycję, aby zmienić sposób naliczania opłat na uzależniony od zużycia wody w danym gospodarstwie domowym. Projekt uchwały w tej sprawie w czasie sesji został zdjęty z porządku obrad.

W tej sytuacji został przygotowany nowy projekt uchwały o opłatach za wywóz śmieci. Według tego projektu metoda wyliczenia opłaty miała się nie zmienić, czyli od osoby, jednak stawka miała wzrosnąć z 23 do 32 złotych.

- Gospodarka odpadami to system zamknięty. Opłaty od mieszkańców muszą pokryć koszty jego funkcjonowania. Miasto nie ma możliwości dopłacania do tego systemu, ani brania z niego pieniędzy na "łatanie" dziur w kasie miejskiej, jak to się niekiedy mówi.

- komentował prezydent Wojciech Bakun.

Przeciwne pomysłowi nowego projektu były dwie najważniejsze w tej sprawie komisje. 

Komisja Gospodarki Miejskiej nie zaopiniowała tego projektu pozytywnie. Głosowano 3 za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się. Natomiast Komisja Budżetu i Finansów również nie zaopniowała pozytywnie 2 za, 4 przeciw, 1 wstrzymał się. 

- mówiła radna Małgorzata Gazdowicz, przewodniczaca komisji

Jak wyglądał wynik głosowania? 11 radnych z klubów Wspólnie dla Przemyśla i Koalicji Obywatelskiej głosowało "za". Z kolei "przeciw" głosowało 12 radnych z klubów Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i radna niezależna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy