Reklama

Nie będzie podwyżek dla pracowników służby zdrowia!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie będzie podwyżek dla pracowników służby zdrowia!  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wczorajszego posiedzenia, sejm uchylił nowelizację tak zwanej ustawy covidowej, w której znajdowały się przepisy dotyczące przyznania dodatkowych funduszy dla wszystkich pracowników służby zdrowia zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

Jeszcze we wtorek sejm poparł propozycję Senatu, mówiącą o dodatku w wysokości 100 procent wynagrodzenia, które miało przysługiwać  wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenia. Dzisiaj już wiemy, że lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy medyczni nie dostaną ani grosza dodatków. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli 28 października projekt, który miał na celu "konwalidacje błędu" popełnionego  podczas rozpatrywania senackich poprawek, i który wiązał się z odrzuceniem poprawek Senatu. 

Za uchwaleniem nowelizacji ustawy głosowało 231 posłów, przeciw było 212. Trzech posłów wstrzymało się od głosu.

„To, co robicie, jest kpiną”

Jak podaje TVN24 Jarosław Kaczyński, odnosząc się do poprawki Senatu ocenił, że sprowadzała się ona do zrównania sytuacji tego, który "przez telefon udziela porad i nawet nie widuje się z chorymi", z sytuacją osoby, która "ryzykuje, walcząc z covidem bezpośrednio". 

- Mają być potraktowani tak samo? To jest nadużycie moralne. 


- mówił na sejmowej mównicy Jarosław Kaczyński. 

W swojej wypowiedzi wicepremier wspomniał, że przyjęcie poprawki Senatu oznacza wydatek rzędu 40 miliardów złotych rocznie i prowadzi do zniszczenia NFZ oraz finansów publicznych. Zanim przystąpiono do głosowania, głos w sprawie nowelizacji i działań PiS zabrał lider PSL.

- To, co robicie, jest kpiną. Kpicie z parlamentaryzmu i wczorajszej decyzji Sejmu, również waszej, bo za nim głosowaliście. Ale co najgorsze, że zakpiliście ze współczesnych bohaterów Rzeczypospolitej (..) Ta premia należy się nie od dziś, nie od wczoraj, tylko od marca 2020 roku, kiedy rozpoczęli walkę na pierwszej linii frontu (…) Ale tu nie ma szacunku dla zdrowia i życia, jest utrata kontroli nad państwem.


- oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE