Reklama

Nie będą zamykać szpitalnych oddziałów

Opublikowano:
Autor:

Nie będą zamykać szpitalnych oddziałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie wokół stalowowolskiego szpitala pojawiło się wiele plotek. Jedna z nich zapowiadała likwidację oddziału ginekologiczno-położniczego.

Z dziennikarzami spotkali się dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Edward Surmacz oraz starostwa powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny. Obecnie stalowowolski szpital jest zadłużony na 8 milionów złotych. Jak przekonywano jest ono jednym z najniższych na Podkarpaciu wśród szpitali powiatowych. Zostanie wprowadzona bardziej rygorystyczna gospodarka lekami, optymalizacja liczby łóżek, redukcja w 2020 roku etatów o 25, wynikająca głównie z przechodzenia osób na emeryturę, w tym obsługę administracyjną. W życie ma zostać wprowadzony plan naprawczy, który przygotowała firma zewnętrzna. Planowany jest między innymi kredyt w wysokości 32 milionów złotych, ale też szereg inwestycji: psychiatryczna opieka środowiskowa na cały powiat stalowowolski, stworzenie miejsca na Podstawową Opiekę Zdrowotną, zmiana lokalizacji OIOM-u i utworzenie na jego miejscu Oddziału Udarowego, powstanie drugiego oddziału internistycznego. Dyrektor Edward Surmacz zapewnił, że nie ma mowy o likwidacji ginekologii i położnictwa, a starosta Janusz Zarzeczny dodał, że należy zrobić wszystko, aby placówka była atrakcyjnym miejscem dla kobiet w ciąży.

- Jeżeli w naszym powiecie rodzi się rocznie około 950 dzieci a tylko 600 w Stalowej Woli to oznacza, że te 300-350 porodów nam gdzieś ucieka. Chcielibyśmy odbudować zaufanie naszych pacjentek - mówi Janusz Zarzeczny.

Przed dyrekcją stoi zatem zadanie odmłodzenia kadry, a także należy wprowadzić możliwość skorzystania ze znieczulenia. Pod znakiem zapytania stoi za to funkcjonowanie przyszpitalnej przychodni rehabilitacyjnej, ale i tutaj jest pewien pomysł w postaci skrócenia godzin pracy i założenia przez lekarzy osobnej spółki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE