Reklama

Navi-Tata. O co tu właściwie chodzi?

Opublikowano: czw, 27 cze 2019 11:26
Autor:

Navi-Tata. O co tu właściwie chodzi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Navi-Tata. Ojcostwo dzisiaj – strategia dla organizacji wspierających rodzinę” to tytuł konferencji poświęconej roli ojca w rodzinie. Jak zmienił się sposób patrzenia na więź ojcowską? Dlaczego trzeba o tym mówić głośno?

Spotkanie, które odbyło się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie dotyczyło aktualnego stanu inicjatyw wspierających ojcostwo w Polsce. Obejmowało prezentacje dobrych praktyk, wystąpienia specjalistów z dziedzin związanych z tematyką rodzinną, wychowawczą, edukacyjną.

Celem konferencji było zaprezentowanie współczesnego spektrum wyzwań, przed jakimi stają organizacje i instytucje deklarujące pomoc rodzicom. Uczestnicy rozmawiali o sytuacji ojca w życiu współczesnej rodziny oraz o wspieraniu więzi ojcowskiej i roli ojca.

– Nawigacja na ojcostwo to zwrócenie uwagi na kierunek, jakim jest rola ojca w rodzinie. Chcemy wspierać tę rolę na różne sposoby, poprzez debatę, ale mamy nadzieję, że powstanie sieć współpracy różnych instytucji, które wspierają rodzinę, wspierają rolę rodziców. Wzmacniamy pedagogię ojcowską z nadzieję, że przyniesie to dobre owoce, integrując różne środowiska na rzecz współpracy dla rodziny – podkreślił pełnomocnik wojewody ds. rodzin Rafał Czupryk.

Adresatami konferencji byli przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli; nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psychologowie, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz rodziny, młodzieży i wychowania, przedstawiciele policji, służb penitencjarnych, służby zdrowia, przedstawiciele instytucji pomocy społecznej, asystenci rodziny, doradcy rodzinni, księża i osoby pracujące z rodzinami oraz przedstawiciele mediów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.