Reklama

NATO: Wielka Brytania przyśle do Polski 350 żołnierzy. Czy będą stacjonować w Rzeszowie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: US Army Europe and Africa/Facebook

NATO: Wielka Brytania przyśle do Polski 350 żołnierzy. Czy będą stacjonować w Rzeszowie? - Zdjęcie główne

NATO: 350 żołnierzy z Wielkiej Brytanii przyleci do Polski? Czy będą w Rzeszowie? | foto US Army Europe and Africa/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace przekazał w poniedziałek (7 lutego) popołudniu, że do Polski przyleci angielskich 350 żołnierzy. To kolejne, po Stanach Zjednoczonych, państwo NATO, które weźmie czynny udział we wzmocnieniu wschodniej flanki sojuszu.

- Wielka Brytania przyśle do Polski dodatkowo 350 żołnierzy - przekazał w poniedziałek sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace. To kolejny kraj NATO, który realnie wzmocni liczbę żołnierzy na wschodniej flance sojuszu. 

Na chwilę obecną nieznane są szczegóły planowanego wsparcia. Przypomnijmy, że teren Podkarpacia jest ostatnim regionem na wschodzie Europy, który "zamyka" granicę Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

Niewykluczone jest zatem, że angielscy żołnierze wylądują w Rzeszowie, a stacjonować będą po okolicznych bazach wojskowych na Podkarpaciu.

Od kilku dni trwa transport amerykańskich żołnierzy wraz ze sprzętem na Podkarpacie. Ci lokowani są w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena, na lotnisku w Mielcu oraz na poligonie w Nowej Dębie. Do tej pory przyleciało już ponad 1000 żołnierzy USA. Docelowo ma być ich 1700.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy