Reklama

Nasza policjantka opiekunem drużyny Tahiti podczas FIFA U-20 Poland 2019

Opublikowano:
Autor:

Nasza policjantka opiekunem drużyny Tahiti podczas FIFA U-20 Poland 2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W turnieju udział biorą 24 reprezentacje z wszystkich kontynentów, z których każda ma swojego policyjnego opiekuna. Mecze rozgrywane są od 23 maja do 15 czerwca, na stadionach w sześciu miastach. Policjanci aktywnie uczestniczą w zabezpieczeniu mistrzostw i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

W celu wyłonienia kandydatów spośród policjantów, zostało przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne. Wytypowano 24 funkcjonariuszy, którzy pełnią funkcję oficerów łącznikowych do spraw bezpieczeństwa, akredytowanych przy reprezentacjach narodowych uczestniczących w turnieju. Głównymi zadaniami TSLO (Team Security Liaison Officer) jest całodobowa opieka nad reprezentacjami w obszarze bezpieczeństwa, ścisła współpraca ze sztabem reprezentacji, przedstawicielami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, z lokalną Policją oraz wymiana informacji z Centrum Operacyjnym Komendy Głównej Policji.

Jednym z oficerów łącznikowych była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu asp. Anna Rymanowska-Osobliwy, która towarzyszyła reprezentacji Tahiti podczas ich pobytu w Polsce. Praca TSLO wymagała pełnej dyspozycyjności, znajomości języków obcych oraz umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

Asp. Anna Rymanowska-Osobliwy w Policji służy 14 lat. Obecnie jest funkcjonariuszką Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To nie pierwszy raz kiedy angażuje się ona w policyjną współpracę międzynarodową. Policjantka już dwukrotnie dbała o bezpieczeństwo polskich turystów podczas ich wakacyjnego pobytu w Chorwacji w 2016 roku oraz Bułgarii w 2017.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE