Reklama

Nastolatkowie usłyszeli zarzuty. Co zrobili?

Opublikowano:
Autor:

Nastolatkowie usłyszeli zarzuty. Co zrobili? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież puszki z pieniędzmi w jednym ze sklepów w Dębicy. Policjanci zatrzymali 17-latka i jego 16-letniego kolegę. Obaj usłyszeli już zarzuty. Młodszy odpowie za popełnione czyny przed sądem rodzinnym.

- Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 marca w sklepie na ulicy Rzeszowskiej w Dębicy. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni weszli do sklepu, zakupili słodycze, a następnie ukradli słój z pieniędzmi. W przysłowiowej „puszce” było około 700 złotych - przekazał rzecznik prasowy. 

Policjanci na podstawie uzyskanych informacji oraz przeprowadzonych czynności ustalili sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Dębicy, w wieku 17 i 16 lat. Funkcjonariusze odzyskali połowę skradzionych pieniędzy.

17-latek usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast 16-latek, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem rodzinnym.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nastolatek ma związek jeszcze z inni kradzieżami, do których doszło w lutym. Wspólnie z dwoma swoimi 16-letnimi kolegami dopuścił się  kradzieży w drogerii kosmetycznej. Łączna kwota poniesionych strat została wyceniona na około 3500 złotych. Przy 16-latku policjanci znaleźli także marihuanę.

Kryminalni ustalili mężczyznę, który sprzedał 16-latkowi narkotyki. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do dębickiej prokuratury. Odpowie za sprzedaż narkotyków 16-latkowi, oraz posiadanie środków odurzających.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE