Reklama

Nastolatka z Tarnobrzega pod obserwacją! Podejrzenie koronawirusa. Są WYNIKI [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Nastolatka z Tarnobrzega pod obserwacją! Podejrzenie koronawirusa. Są WYNIKI [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podejrzenie koronawirusa w Tarnobrzegu. Służby sanitarne i medyczne zachowały wszystkie procedury. Kobiety poznały wynik po czterech dniach od przywiezienia ich do szpitala. Nie są one zakażone koronawirusem - sprawa wzbudza jednak kontrowersje wśród zniecierpliwionych mieszkańców.

AKTUALIZACJA - 16.03, godz. 10.25

Są wyniki testów na obecność koronawirusa u dwóch kobiet, które zgłosiły się do tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego. Jak informują medycy nie są one zakażone patogenem CONVID-19!

AKTUALIZACJA - 14.03, godz. 20.11

Nadal nie ma wyników testów na obecność koronawirusa u dwóch kobiet, które w czwartek 12 marca zostały przewiezione ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Mielcu. Według informacji ze strony służb sanitarnych wyniki mają być znane w niedzielę, 15 marca.

AKTUALIZACJA - 14.03, godz. 9.26

Na obserwację do mieleckiego szpitala trafiła również jej matka, która przyprowadziła 16-latkę do lekarza.

AKTUALIZACJA - 13.03, godz. 16.54

Tymczasowo zamknięty jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gorzycach. To tam najpierw trafiła nastolatka z objawami wskazującymi na grypę. Małgorzata Michalska-Szymaszek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, zaznacza że jest to normalna procedura dochodzenia epidemiologicznego.

13.03, godz. 9.22

Badania na obecność koronawirusa przejdzie nastolatka, która w czwartek, 12 marca, zgłosiła się do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Oprócz objawów infekcji dróg oddechowych i podniesionej temperatury wskazaniem do jej hospitalizacji był fakt, że ojciec dziewczyny niedawno wrócił z Niemiec. Powiadomiono służby sanitarne i zdecydowano o przetransportowaniu 16-letniej pacjentki na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Mielcu. Na obserwację trafiła tam także jej matka, która przyprowadziła córkę do lekarza.

Na piętrze, gdzie znajduje się izba przyjęć oddziału pediatrycznego w Tarnobrzegu przeprowadzono dezynfekcję. Oddział pediatryczny nie przyjmuje pacjentów. Personel, który w czwartek miał styczność z kobietą i jej córką, został zatrzymany w lecznicy do czasu wyjaśnienia sprawy. Pozostałe oddziały oraz przyszpitalne poradnie pracują bez zakłóceń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE