Reklama

Narodowcy z apelem do manifestujących!

Opublikowano:
Autor:

Narodowcy z apelem do manifestujących! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na konferencji prasowej, która miała miejsce przed rzeszowskim Ratuszem, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej wraz z pełnomocnikiem Ruchu Narodowego i członkiem Konfederacji namawiali organizatorów protestów o wstrzymanie manifestacji z uwagi na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych.

Na spotkaniu z mediami obecni byli: Tomasz Buczek z Konfederacji i Ruchu Narodowego oraz Marcin Kowalski wraz z Piotrem Pomykałą  z Młodzieży Wszechpolskiej. Poza apelem odnoszącym się do zbliżającego się święta, informowano m.in. o incydencie, który miał miejsce przy jednym z rzeszowskich kościołów, wpływach Antify na przebieg protestów. 

- Chcieliśmy zaapelować o stonowanie nastrojów społecznych, generowanych przez osoby stojące za protestami, na ten szczególny czas jaki nadchodzi, czyli na czas Święta Zmarłych. Jest to szczególny czas, który powinniśmy spędzić w skupieniu i ciszy. 


- zaznaczał Tomasz Buczek, który w swojej wypowiedzi odniósł się również do działań partii rządzącej:


- W naszej ocenie działania Prawa i Sprawiedliwości eskalują ten konflikt i podsycają. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Incydent przy klasztorze 

Zdaniem Marcina Kowalskiego przy Bazylice OO. Bernardynów doszło do próby wtargnięcia na mszę przez członków protestu, których powstrzymała tzw. Straż Narodowa. 

- Była próba wdarcia się kilku osób do Bazyliki OO. Bernardynów podczas kończącej się mszy świętej. Przy drzwiach stały dwie, może trzy osoby z naszej akcji, które zablokowały wejście. 


- relacjonował prezes podkarpackiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej.


Informacji o jakimkolwiek incydencie nie potwierdza policja. Według informacji, którą otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, nie doszło do żadnego incydentu. Zdaniem Marcina Kowalskiego policji nie było na miejscu w czasie próby wtargnięcia do kościoła.

 


CZYTAJ TAKŻE: 

W obronie kościołów, których nikt nie atakuje. W czwartek kolejne pikiety w regionie


Antifa w Polsce

Warto również odnotować, że narodowcy nie planują organizacji dużej kontrmanifestacji. Ich działania ograniczą się do ochrony kościołów. 

- Będziemy patrolować kościoły w sposób zapobiegawczy. 


- dodawał Marcin Kowalski, który apelował również do uczestników protestu o zapoznanie się z poglądami Marty Lempart, organizatorki protestów:

- Zobaczcie kto steruje tymi protestami, kto nimi kieruje. Zobaczcie Martę Lempart, jej postulaty i to co mówiła w rozmowie w Radiu Z, gdzie wprost powiedziała, że katolicy mają ostatnią szanśę, żeby zbuntować się przeciwko swoim księżą. Zastanówcie się czy chcecie być utożsamiani z takimi ludźmi, z oddziałami niemieckiej Antify, która grasuje po Poznaniu, która zaatakowała nożem jednego z obrońców kościoła.
 

Przypomnijmy, że kolejny protest przeciwko decyzji Trybunały Konstytucyjnego odbędzie się w Rzeszowie w piątek (30 października) o godz. 15. Wszystko wskazuje na to, że apel, wystosowany przez narodowców, pozostanie bez jakiegokolwiek odzewu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE