Reklama

Nareszcie jest! Basen w Iwoniczu Zdroju [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Turyści i wszyscy zainteresowani mogą wreszcie korzystać z odkrytego basenu, jak również kompleksu rekreacyjnego w Iwoniczu Zdroju po przeszło 10 latach od jego zamknięcia. Przypomnijmy, że pierwszy basen w tym miejscu powstał kilka lat po II wojnie światowej.

Uroczyste otwarcie odbyło się 1 lipca przy ul. Leśnej. To ważna chwila dla osób odwiedzających tę miejscowość. Dlaczego? Bo długo na nią czekały. Basen został zamknięty w 2007 roku i od tamtej pory jego widok nie napawał dumą mieszkańców, a turystów odstraszał.

Przy nowoczesnym basenie powstała zjeżdżalnia anakonda, ale również drewniana altana, która stanęła na miejscu starego brodzika basenowego. Dodatkową atrakcją przeznaczoną dla dzieci jest plac zabaw z okazałym statkiem pirackim. Znajdują się tutaj zjeżdżalnia i grzybek, liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe. Powstał specjalny brodzik dla najmłodszych.

W wyremontowanym budynku zaplecza powstały przebieralnie, sanitariaty oraz część gastronomiczna. Został zmodernizowany szlak do najstarszego i najsłynniejszego źródła – Bełkotka. Ustawiono na nim największe na Podkarpaciu tężnie solankowe, które są zasilane wodą mineralną. Cała nawierzchnia do tego miejsca została odnowiona. Zainstalowano również siłownię na wolnym powietrzu. Można także odpocząć na ławeczkach.

Wejście na teren kompleksu rekreacyjnego z placem zabaw jest bezpłatne, jednak ogrodzona część basenowa już kosztuje. Dla osób dorosłych jest to cena 10 zł, dla dzieci i młodzieży do lat 18 – 6 zł, a dzieci do lat 3 mają darmowe wejście. Dodatkowo taki bilet jest ważny przez cały dzień. Osoby korzystające z basenu otrzymują specjalną opaskę, która umożliwia wielokrotne wchodzenie i wychodzenie poza strefę basenową. Część ta jest czynna w godzinach 10-18.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE