Reklama

Napad na marszałka, bomba w urzędzie [FILM FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Napad na marszałka, bomba w urzędzie [FILM FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do urzędu marszałkowskiego wtargnął terrorysta. Zainstalował bombę, a od marszałka zażądał pieniędzy. Kiedy łup trafił w jego ręce, wybiegł do zaparkowanego pod budynkiem przy Cieplińskiego w Rzeszowie samochodu...

Komisarz Wojciech Kulig z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformował o wtargnięciu terrorysty do budynku, a następnie jego obezwładnieniu i uwolnieniu zakładnika, a także zneutralizowaniu ładunku wybuchowego w urzędzie marszałkowskim. Przez organy bezpieczeństwa został użyty specjalistyczny sprzęt, m.in. robot do usuwania ładunków wybuchowych. W akcji brał także udział funkcjonariusz na czterech nogach – czyli pies wyszkolony do odnajdywania materiałów wybuchowych. Można też było zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

Wszystko to w ramach ćwiczeń o kryptonimie "Wrzesień 2019", które trwały dwa dni, 17 - 18 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

- Te ćwiczenia pokazują nam jak się zabezpieczać i przygotowywać na różnego rodzaju zagrożenia i wypadki terrorystyczne, jak i poważniejsze sytuacje. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, wszyscy traktują to bardzo poważnie i tak trzeba

– mówił marszałek Władysław Ortyl.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA Z AKCJI:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE