Reklama

Największy polski wyścig na Podkarpaciu?

Opublikowano:
Autor:

Największy polski wyścig na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tour de Pologne przejedzie przez Bieszczady? To możliwe. Czesław Lang poinformował, że rozmawia z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego na temat organizacji na tym terenie jednego z etapu wyścigu.

Tour de Pologne to znany przez wszystkich wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w naszym kraju. 


Zobacz także:


 

Dyrektor wyścigu Czesław Lang poinformował, że rozmawia z marszałkami województw Podkarpackiego i Lubelskiego na temat organizacji na ich terenie etapów Tour de Pologne 2021. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest szansa, aby peleton przejechał przez Bieszczady, a dokładnie przez Małą Pętlę Bieszczadzką. Portal kolarsko.pl postanowił przygotować wizualizację trasy jaką może przebiegać wyścig. Jak sami przyznają – jest to tylko przedstawienie hipoteczne, wyłącznie w formie zabawy.

Etap wyścigu na terenie województwa podkarpackiego miałby przebiegać na trasie Polańczyk – Zapora Solina. Dystans jaki mieliby do pokonania kolarze wyniósłby 224 km z 3500 metrami przewyższenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE